Tweet
NovinkyAnimeMangaDorama

FAQ

Q: Co je to anime? 
A: Anime je typ animovaného filmu/seriálu, jehož předlohou bývá většinou manga (komix) nebo grafická novela. Všechny tyto styly vznikly v Japonsku. 


Q: Co je to dorama? 
A: Dorama je označení pro japonský (a nejen japonský, ale i korejský a taiwanský) seriál, který má většinou 8-11 dílů. Žánry jsou rozmanité, můžete si vybrat jak romantické komedie, tak i psychologické či hororové série. 


Q: Co je fansuberská skupina? 
A: Fansuberská skupina překládá různá anime do svého jazyka. Členové této skupiny jednají ze své vlastní svobodné vůle. Fansub není placený a je tvořen ve volném čase všech členů. 


Q: Co je softsub? Hardsub? Externí titulky? 
A: Softsub je video s volně vloženými titulky, které jdou vypnout a s pomocí programu i vytáhnout. Hardsub je video s napevno vloženými titulky a nelze s nimi tedy nijak manipulovat. Externí titulky jsou samostatné titulky bez videa, můžete si je pustit v čemkoli a dají se lehce pozměnit. 


Q: Pokud jsou u daného projektu externí titulky, mohu je nahrát na jiný titulkový server (Akihabara, Otakuland)? 
A: Ne, děkujeme. Pokud budeme chtít, titulky si na tyto servery nahrajeme sami. 


Q: Kdy vyjde další díl toho a toho anime? 
A: Až bude, tak bude. Popoháněním překladatele či jiného člena podílejícího se na projektu spíš vydání zbrzdíte. Člověk pak ztrácí vůli a může se stát, že kvůli tomu bude projekt zrušen. Jsme obyčejní smrtelníci s osobními životy, kteří mají školu, repsektive práci, a na projektech pracujeme ve svém volném čase. Takže platí heslo „Kdo si počká, ten se dočká“.

 

Q: Proč v sekci "Manga" není žádná manga? Nejde o nějakou chybu?
A: Nejde o žádnou chybu, doposud se pouze nenašli lidé, co by byli ochotní pracovat na překladu mangy. Sice se budeme v budoucnu snažit někoho najít, ale nic neslibujeme. Q: Co je „kakkoii“? 
A: „Kakkoii“ je japonsky „stylový, cool“. 


Q: Chci se k vám přidat. Jde to? 
A: Samozřejmě. Pokud se chcete stát se jedním z Kakkoii a máte co nabídnout, napište nám na adresu Sayu.no.Baka@seznam.cz


V případě dalších otázek, stížností a pochval pište na e-mail Sayoko (Sayu.no.Baka@seznam.cz)

KAKKOII FANSUB 2011 | O BFS RS